Filmkritika blog

Megtudhatod, milyen elveszni a dzsungelben – Dzsungel filmkritika (2017)

Elveszni a vadon végtelen sűrűjében, erről már sok dzsungelben játszódó film szólt. A Dzsungel specialitása azonban az, hogy valós eseményeket dolgoz fel. Yossi Ginsberg egy balul sikerült felfedező túrát követően közel három hetet töltött a bolíviai dzsungelben. Ezt a kalandokkal és gyötrelmekkel teli időszakot viszi vászonra Greg Mclean ausztrál rendező.

A főszerepben Daniel Radcliffe, aki a szerep kedvéért drámai fogyáson túlesve alakítja Yossi Ghinsberget. Radcliffe az elmúlt években igyekezett maga mögött hagyni a bélyegként rányomott Harry Potter szerepét, színészi kvalitásai alapján ez biztosan sikerülni is fog neki.

A sztori

Na de vissza a filmhez. Yossi az utazásai során Bolíviában köt ki, ahol megismerkedik egy menő fotóssal, Kevinnel (Alex Russelell) és a tanár Marcussal (Joel Jackson), akik hozzá hasonlóan nagy világutazók. A három fiatalember a bolíviai La Pazban összefut egy fura alakkal (Thomas Kretschmann), aki az igazi vadonba, a felfedezetlen őserdőbe csábítja őket, hogy egy ismeretlen őslakos falu felkutatásában vegyenek részt.

A fiúk kalandvágytól fűtve nekivágnak a rengetegnek. A négy kalandornak kezdetben tényleg csak egy izgalmas bulinak tűnik a dzsungel, ám hamar rá kellett jönniük, hogy, érintetlen vadvilág kihívásai még se olyan mesések. Láthatjuk a szereplők között kialakuló konfliktusokat és betekintést nyerhetünk abba, hogyan válik egyre nehezebbé számukra az utazás.

Már a film elején igazán izgalmassá válik a cselekmény, hiszen érezhetővé válik a közelgő veszély. Ahogy egyre mélyebbre barangolnak a dzsungelben, eluralkodik rajtunk egy nyomasztó érzés, hogy valami nagyon rossz fog történni.

Motívumok

A film fő motívuma az, hogy az átlagembernek meg kell küzdenie a dzsungel szörnyűségeivel, és harcolni a túlélésért olyan körülmények között, ahol az életben maradás szinte lehetetetlenné válik. Harcolnia kell az éhséggel, a szomjúsággal, a vadállatok veszélyével, illetve az egyre eluralkodó magánnyal és kimerültséggel, ami hallucinációkat szülhet bárki fejében. A rendező látványos jelenetekkel mutatja be azt is, hogyan küzd meg valaki a testében megtelepedő gusztustalan férgekkel.

Ajánló

A közel kétórás szenvedéstörténetben Daniel Radcliffe zseniális színészi alakítással formálja meg Yossi Ginsberg valódi szenvedéseit. A Dzsungel azoknak ajánlott, akik szeretik a lélegzetelállító képi világgal párosuló túlélő történeteket. A film imdb oldala ide kattintva érhető el.

 

Kritika adatlapja
Film címe
Dzsungel kritika (2016)
Miről szól a film?
Mariann kritikájának tárgya az igaz történeten alapuló 2017-es film, a Dzsungel, melyben Daniel Radcliffe mutatja be, hogy színészi eszköztára segítségével még egy túlélősztorival is remekül meg tud birkózni.
Kritikát írta
Publisher
Nagyon Bödön
Doz

Share
Published by
Doz

Recent Posts

Kuffs, a zűrös zsaru

Néhány filmnek kell egy-két év, vagy egy-két évtized, hogy a szélesebb közönség is értékelni kezdje.…

3 hónap ago

The Bricklayer

A The Bricklayer egy középszerű akcióthriller, ami sokat profitál karizmatikus főszereplőjéből. (tovább…)

3 hónap ago

Bérgyilkos klub

A Bérgyilkos klub, eredeti címén Assassin Club egy olyan feledhető és középszerű filmes trendet követ,…

3 hónap ago

A méhész

Megérzés alapján A méhész producerei egy, a John Wick-franchise-zal vetélkedő univerzumot szeretnének beindítani. Ha ezt…

3 hónap ago

One More Shot: Ostromállapot

A One More Shot: Ostromállapot megőrizte az előző rész sajátos koncepcióját, és nagyjából a színvonalat…

3 hónap ago

A „Csendes lány” filmkritika: a kötődés nehézségeit örökítette meg

A "Csendes Lány" egy igazán megrázó, érzelmi hullámvasúton végighaladó film, melynek főszereplője egy súlyosan elhanyagolt…

12 hónap ago